UARU
(097) 804 9433(066) 116 4529
  1. Головна
  2. Новини
  3. Іграшки для розвитку та стимуляції мовного апарату у дітей

Іграшки для розвитку та стимуляції мовного апарату у дітей

  • Іграшки для розвитку та стимуляції мовного апарату у дітей
Дитина до 7 років сприймає інформацію за допомогою відчуттів і емоцій і завданням батьків допомогти дитині правильно інтерпретувати тактильну, слухову, зорову, нюхову, смакову і рухову інформацію.

Дитина до 7 років сприймає інформацію за допомогою відчуттів і емоцій і завданням батьків допомогти дитині правильно інтерпретувати тактильну, слухову, зорову, нюхову, смакову і рухову інформацію.

Перш ніж малюк почне говорити або навчиться вважати він повинен пройти шлях осмислення того, що бачить і чує.

Для запуску мовлення у дитини часто використовуються різні нестандартні методи, такі як масажі і сенсорна інтеграція.

Термін «сенсорна інтеграція» вперше з'явився в 1963 році, і був введений психологом і ерготерапевтом Джин Айрес. У поняття терміна входили методи, суть яких допомогти дитині закрити дефіцит сенсорного досвіду, того самого що не дає соціум.

Зазвичай до методів сенсорної інтеграції звертаються батьки, діти яких відчувають порушення, такі як:

 

  • Боязнь гучних звуків
  • Часто закривають вуха руками
  • Чи не переносять деякі види музики
  • Діти, які не люблять грати з піском, пластиліном
  • Уникають дотиків
  • Не терплять ходьби босоніж

 Дані типи порушень можуть позначатися не тільки на поведінці дитини, але і на його швидкості навчання, мовленню і вмінню отримувати досвід і навчатися.

Під час уроків сенсорної інтеграції дитині пропонують різні ігрові форми взаємодій з предметами різної форми і текстури. Дитина повинна навчитися долати себе і свої страхи. На уроках сенсорної інтеграції малюк буде самостійно стрибати, руйнувати і збирати замки, ходити босоніж по камінню, траві, плескатися у воді, кататися на підвісних гойдалках. Це допоможе дитині подолати страхи і почати активно пізнавати світ, спілкуватися з оточуючими.

Крім сенсорної інтеграції вам можуть допомогти у запуску мовлення інтерактивні іграшки.

1. Пластмасові кульки
Є універсальною іграшкою, яку можна використовувати як наповнення для сухого надувного басейну і як повноцінний елемент гри. Завдяки знаходженню дитини в наповненому кульками басейні відбувається тактильна інтеграція, а якщо запропонувати дитині кидати тільки жовті кульки або зелені, Ви інтегруєте його з тактильного простору в зоровий і слуховий простір.

  1. Намет з тунелем

Ігри в маленьких замкнутих просторах допомагають дитині в подальшому подолати страхи замкнутого простору. Намет з тунелем служить не просто місцем, де дитина зможе сховатися, але і зможе в тунелі повзати усвідомлювати свої кордони тіла і простору навколо.

        3. Фітбол
Вправи на фітбол повинні виконуватися спільно з батьками. Зазвичай вправу включає в себе положення дитини лежачи на животі, на м'ячі за підтримки одного з батьків і пропонується дитині з кошика дістати предмети і перекласти в іншу. Балансування покращує тілесне сприйняття, зорове, тактильне.

  1. Магнітна рибалка

За допомогою вудки дитині необхідно прицілитися і встигнути зловити рибку, яка знаходиться у воді. Для дорослого це просте завдання, але для дитини це цілий квест. Малюк під час гри з риболовлею буде зосереджений на затриманні рибки, і прицілюватися, до потрібної мети, що допоможе розвинути дрібну і велику моторику.

              5. Ігри з кінетичним піском і глиною
Дитині потрібно дозволити отримати досвід випробувати тактильне відчуття різних предметів. Пропонуйте дитині м'яти пластилін, ліпити паски з піску, грати з водою. Даний вид гри дозволяє дитині познайомитися з навколишнім світом.

  1. Боулінг, ігри з м'ячем


Як дитині важливо будувати замки, так і важливо бачити процес руйнування, щоб він міг розуміти логічні взаємозв'язки і процеси. Гра в боулінг навчить дитину прицілюватися, відточувати координацію рухів і легко кидати в ціль предмети.

  1. Магнітна гра Дятлик


За допомогою гри «Дятлик» дитина навчиться потрапляти в невеликі отвори предметами, що в подальшому стане початком до навчання шнурувати шнурки. Діставати Дятлик черв'ячків так само, корисна завдання - це будує в голові дитини нові нейронні сплетення і асоціації. Птах - їсть черв'ячків. Дятел - рятує дерево від жучків.

  1. Сенсорні тактильні кульки і килимки


Відмінна іграшка для дітей у віці від 12 місяців. Різні опуклості на іграшках, різна форма іграшки викликає цікавість і інтерес. Дитина часто у віці від 6 місяців пізнає світ тим, що намагається спробувати його на смак, а подальший етап тактильний і кульки і килимки стануть з нагоди.

Всі перераховані вище методи і гри сприяють кращому сприйняттю світу дитиною і запуску мовного апарату набагато раніше, ніж у інших діток. Гра для дитини в юному віці має важливе значення, вона є способом навчання і пізнання цього світу. Розвивайте дитини під час ігрового процесу, щоб йому було цікаво і корисно.