Солодощі чи гидота? або Хеллоуїн 2021
Незважаючи на те, що сам Переддень дня всіх святих історично згаданий в далекому 16 столітті до нас він прийшов відносно недавно. Довгий час святкувати Хеллоуїн було під забороною, так як він вважається язичницьким і далеким від вірувань і канонів християнства. Тому мало хто знає про його історичне значення. Сучасний світ відійшов від справжніх традиційних ритуалів Самайна (а саме так називається прабатько Хеллоуїна). Люди влаштовують вечірки, веселяться, надівши на себе дивні і страхітливі костюми, ходять по домівках, вимовляючи заповітне «солодкість або гадость».
Історія Хеллоуїна
Вчені-історики стверджують, що дані традиції походять від змішання святкувань двох культур - кельтів і римлян.
У ніч на 31 жовтня і весь наступний день кельти звеличували данину Богу мертвих. За їхніми віруваннями божество спускалося на землю, щоб забрати душі всіх тих, хто помер за весь минулий рік. Перед тим, як душа зможе знайти спокій, вона повинна була принести плату за всі вчинені гріхи. З цієї причини Бог смерті кельтів відправляв душі в тварин. У який саме тварина потрапить душа залежало від самого гріха. Так ж саме 1 листопада вважалося у кельтів настанням Нового Року. У цей день влаштовували велике свято запалюючи багаття і приносили в жертву Богу Сонця.
В цей же день в Стародавньому Римі звеличували богиню родючості Помона. В її честь римляни влаштовували свята з іграми і танцями, під час яких люди пригощалися різними горіхами і яблуками.
Після завоювання римлянами кельтів їх звичаї змішалися, утворивши собою День всіх святих, в яких віддавали данину всьому святому, що не мало свого дня святкування. Так свято стало церковним і від язичницьких обрядів відійшли. Але незважаючи на всі старання церкви повністю викорінити святкування Переддень всіх святих їй не вдалося. До цього дня люди по всьому світу відзначають Хеллоуїн. Так, свято зазнав безліч змін, але він так само залишається днем, коли всі душі наших предків перебувають в наш світ і бродять серед нас. При цьому за повір'ями всі межі між двох світів злегка стерті, і будь-яка нечисть може так само проникати в світ людей. Тому людям слід бути обережніше і маскуватися під цю саму нечисть, ходячи по хатах і вимагаючи солодкого.
Чому говорять «Солодкість або гидоту»?
Крім традиційних вечірок і маскараду основними відмітними рисами Переддень дня всіх святих є: вирізання гарбузового ліхтарика Джека, за допомогою якого той освітлює шлях усім заблукали душам і походи по домівках з вимогою «Trick-or-treat».
Вираз Trick-or-treat можна перевести як «Гаманець або життя», «Цукерки або смерть», «Насолода або гидоту», але все-таки воно має одне особливе значення. Коли в твій будинок стукає нечисть, не можна відмовити їй в пригощання. Відмовою ви піддаєте себе небезпеці піддатися нещасть. У сучасному світі це можуть підтвердити наочно власники будинків, які були «атаковані» протухлими яйцями і рулонами туалетного паперу.
Чим прикрасити будинок?
Якщо ви вирішили відзначити Хеллоуїн з друзями і хочете відповідно прикрасити будинок, то запам'ятайте одне негласне правило - має бути лякаюче моторошно і ніякої пощади! Штучна павутина, летючі мишки і старовинні пошарпані речі - ваші незамінні помічники. Не забудьте про найпоширеніші Арахнофобія (боязнь павуків) і герпетофобію (боязнь змій).
Щоб створити ще більш моторошну атмосферу злякався своїх друзів рухаються павуками і зміями на радіоуправлінні. Придбати їх вигідно і без зайвих зусиль можна в нашому інтернет-магазині, зателефонувавши за номером вище. Повірте, вони як справжні! Так само дана іграшка зможе стати чудовим подарунком вашій дитині або ж молодшого брата чи сестри. Краще нехай це буде іграшка на радіоуправлінні ніж справжні павук і змія, повірте.